w

Gracze Minecrafta znaleźli sposób na odwdzięczenie się Creeperom za lata udręki z nimi

Gracze w nietypowy sposób mszczą się na znienawidzonych przez nich mobach.


Creeper jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym mobem ze świata Minecrafta, którego bardzo łatwo można spotkać nawet na sklepowych półkach pod postacią figurek, pluszaków czy innych gadżetów. Z tego powodu wspomnianego moba kojarzy nie tylko społeczność Minecrafta, ale i sporo osób, które kompletnie nie interesują się światem gier.

Stwór ten zdobył taką popularność głównie dzięki swojej charakterystycznej zdolności, która jest w stanie niszczyć bloki. Jeden z graczy postanowił zemścić się na mobie za wszystkie wyrządzone przez niego szkody. W jaki sposób?

Jak jeden z graczy zemścił się na Creeperze?

Creeper nie tylko od lat niszczył budowle tworzone przez społeczność Minecrafta, ale i niespodziewanie zachodził graczy, po czym ich wysadzał. Z tego powodu mob szybko stał się tym, który wywoływał największy niepokój i stał się obiektem wszelkiego rodzaju memów oraz komiksów.

Użytkownik o nicku TheBroOfTheNinja postanowił odwdzięczyć się stworowi za to, co ten wyrządził mu przez wszystkie lata gry w Minecrafta. Za pomocą lin postanowił przyczepić do Creepera stado kotów, których ten po prostu się boi.

ZOBACZ – Gracze Minecrafta ośmieszają fizykę gry, pokazując proste porównanie kowadła i pióra

Autor powyższego klipu do połączenia mobów wykorzystał poniższą komendę.

/execute as @e[type=minecraft:cat] at @s run data modify entity @s Leash.UUID set from entity @e[type=minecraft:creeper, sort=nearest, limit=1] UUID

Przy jej pomocy można przypiąć liną każdego kota na mapie do najbliższego mu Creepera.

Innym przykładem jest gracz o nicku SamStrange7, który postanowił zemścić się na szkielecie, ponieważ właśnie ten mob sprawił, że umarł on w swoim świecie Hardcore.

Szkielet, który pali się za dnia od światła, będzie próbował wejść do wody. Zaklęcie Frost Walker sprawia, że dookoła pojawia się niewielka wysepka z lodu skutecznie uniemożliwiająca zgaszenie ognia.

Najczęściej przytaczaną zaletą Minecrafta jest jego ogrom możliwości, które pozwalają graczowi na naprawdę dużo. Jak widać, kreatywność społeczności doprowadza również do odnajdywania nowych metod na znęcanie się nad mobami.