w

Jak wygląda najbardziej realistyczny texture pack do Minecrafta, jaki powstał?

Każdy może przetestować jeden z najlepszych realistycznych texture packów. Jak wygląda i gdzie go pobrać?


Filmy pokazujące realistycznego Minecrafta regularnie pojawiają się na Youtube, jednak omawiany w tym artykule texture pack dla wersji 1.14.4 jest dostępny dla wszystkich, co w przypadku paczek mających na celu zapewnienie realizmu jest rzadkością. Tak wyglądający Minecraft jest również dobrym testem dla komputera, gdyż wymagania są naprawdę wysokie.

Jak prezentuje się texture pack?

Texture pack został wykonany w pełni przez użytkownika o pseudonimie Patrix i jest przeznaczony do współpracy z shaderami użytkownika Sonic Ether, choć warunek ten nie musi być spełniany, jeśli gracz woli użyć innych lub w ogóle je pominąć.

Bloki są świetnie do siebie dopasowane i dzięki temu wszystkie filary, ściany i inne obiekty wyglądają nie jak coś, co zostało zbudowane z pojedynczych bloków, ale autentyczne budynki.

ZOBACZ – Jak mieć pewność, że zawsze wróci się do domu w Minecrafcie? Niezawodny i prosty trick

Obiekty takie jak trawa, liście czy liany posiadają wiele tekstur, więc w porównaniu ze zwykłym Minecraftem gra wygląda dużo bardziej realistycznie.

ZOBACZ – Modyfikacja Minecrafta, która pozwala osiągnąć nawet ponad 10 razy więcej FPSów

Najnowszą wersję tekstur można pobrać tutaj, a shaderów tutaj. Należy jednak pamiętać, że do obsługi zarówno jednych, jak i drugich potrzebny jest naprawdę mocny komputer. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzą tekstury o jakości 256×256 w połączeniu z shaderami śledzącymi promienie światła w czasie rzeczywistym.

Paczkę można bezpłatnie wypróbować na wersji 1.14.4, zaś jeśli ktoś chciałby grać z nimi na wersji 1.16, powinien rozważyć wsparcie autora. Regularnie udostępnia on zaktualizowaną wersję tekstur, które wraz z wyjściem nowszej wersji pojawiają się na jego profilu Patronite.