w

Twórcy Minecrafta postanowili podzielić aktualizację gór i jaskiń na dwie mniejsze. Co trafi do gry w 1.17?

Aktualizacja 1.17 zostanie podzielona na dwie. Które nowości trafią do gry później?


Aktualizacja 1.17, która miała wprowadzić do gry długo wyczekiwane odświeżone wersje jaskiń oraz gór, została podzielona na dwie mniejsze aktualizacje.

Część nowości pojawi się w wersji 1.17, która finalnie zostanie oddana w ręce graczy wcześniej, a reszta zapowiedzianych elementów pojawi się nieco później, czyli w wersji 1.18. Co i kiedy trafi do gry w oficjalnych, pełnych aktualizacjach?

Co finalnie trafi do gry w aktualizacji 1.17?

Twórcy na swoim oficjalnym kanale zamieścili film, w którym informują o tym, dlaczego zdecydowali się postąpić w ten sposób i co finalnie trafi do Minecrafta w kolejnych dwóch aktualizacjach 1.17 oraz 1.18.

Aktualizacja Caves & Cliffs zostanie wydana w dwóch różnych częściach. Jedna jest wydaniem letnim, a druga wydaniem świątecznym, więc ukaże się pod koniec tego roku.

W pierwszej części, która jest przewidziana na tegoroczne lato, twórcy chcą skupić się na blokach i mobach, pomijając kwestię zmian w generatorze świata. Mimo że gracze jeszcze nie będą mieli okazji zwiedzić nowych jaskiń, w ich ręce trafią wszystkie bloki i obiekty z nimi powiązane, jak na przykład dripleaf, pointed dripstone, świecące jagody itd.

W grze znajdą się również wszystkie moby, które gracze mogą spotkać w najnowszym na ten moment snapshocie (Snapshot 21w15a zmienia w Minecrafcie po raz kolejny system generowania świata).

ZOBACZ – Co można robić, gdy Minecraft staje się nudny? 5 sposobów na to, jak sobie poradzić ze znużeniem

Większość zmian dotyczących generowania świata gry znajdzie się w drugiej części, natomiast w pierwszej twórcy planują wprowadzić między innymi geody, pojawianie się miedzi i tego typu rzeczy. Aktualizacja 1.18, będąca drugą częścią aktualizacji gór i jaskiń, będzie zawierała wszystkie istotne nowości takie, jak nowe jaskinie, nowe góry, nowy limit wysokości oraz nowe biomy.

Mimo że taka wiadomość może stanowić dla wielu fanów produkcji Mojangu rozczarowanie, decyzja twórców została podjęta zapewne po wielu przemyśleniach zarówno projektantów, jak i osób odpowiedzialnych za przedstawianie gry społeczności.