w ,

“Wejdziemy na dach, zarwiemy tę jedną noc” usunięte z Youtube. Piosenka ma problemy

Od początku ludzie wskazywali, że jest to wprost skopiowany utwór. Teraz na chwilę zniknął z Youtube, ale co ciekawe, udało mu się powrócić.


 

Jeszcze w maju Kostka, jeden z polskich youtuberów wskazywał, iż utwór “Dach” jest “chamską kopią 1:1 utworu sprzed 7 lat”. Wiele osób, szczególnie z TikToka będzie kojarzyło ten fragment:

Video

Szybko się to wybiło i po jakimś czas opublikowano cały utwór. “Dach” znalazł się w karcie Na Czasie:

https://twitter.com/KostkaToja/status/1656762801250004994

Film usunięty i przywrócony

Największym problemem tej piosenki jest to, że faktycznie brzmi, jak “Lost Frequencies”. Nawet nie trzeba się specjalnie trudzić, by to usłyszeć. Po jakimś czasie “polski” utwór został zdjęty z YT.

https://twitter.com/KostkaToja/status/1669046364628475928

Wszystko przez prawa autorskie, należące do “Cloud 9 Music”, właściciela praw autorskich do utworu “Lost Frequencies”, a przynajmniej tak wskazuje strona Cloud9Music.nl. Ewidentnie więc coś tam w tle się dzieje.

Mało kto spodziewał się, że utwór powróci na Youtube, ale tak się właśnie stało. Ciężko naprawdę powiedzieć, o co tutaj konkretnie chodzi – może autor się dogadał z właścicielem praw, a może rozwiązano to w jeszcze inny sposób (przykładowo poprzez przekazanie zysku z reklam osobie z prawami autorskimi).

Sam Kostka pisał na Twitterze, że po jego tweecie opis numeru został zmieniony. Dzisiaj nie ma już po nim śladu.

https://twitter.com/KostkaToja/status/1656925403196407808

“Dach” posiada taki opis:

Może będzie to miało jakiś ciąg dalszy, a może kompletnie nie. Autor na pewno sam przyznał, że jego utwór jest kopią, choć twórca nazywa to bardziej coverem.

DołączObserwuj
Więcej z Muzyka