w

Blizzard potwierdza prace nad crossplay w Overwatch, ale jest sporo przeszkód

Jeff Kaplan w AMA na odpowiedział na pytanie odnośnie crossplay.


Na początku historii z crossplay w Overwatch słyszeliśmy, że jest to ogromne wyzwanie i wymaga wiele pracy. Potem wersja ta nieco się zmieniła na tę, że jest to coś, z czego twórcy bardzo by się cieszyli. Na jakim etapie jest to obecnie i czy warto spodziewać się możliwości grania konsol razem z PC?

Crossplay w Overwatch

Kwestia crossplay przewija się w społeczności już od dłuższego czasu. Jedni są za, inni kategorycznie przeciwko. Jeff Kaplan podczas AMA z deweloperami odpowiedział, że bardzo podoba im się wizja wspólnej gry, natomiast jest to bardzo trudne ze względów technicznych i biznesowych.

Pojawia się tam jednak bardzo ważne słowo “próbujemy”. Gracze odebrali to jako trwające prace tak samo nad kwestiami biznesowymi, jak i technicznymi. Zupełnie jednak nie wiadomo, na jakim to wszystko jest etapie i dlaczego Overwatch ma problemy biznesowe, których nie mają inne produkcje.

Graczom pozostaje cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że twórcy wyrobią się do premiery Overwatch 2. Póki co niestety nie można niczego potwierdzić, ani niczemu zaprzeczyć. Nikogo jednak nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę historię Overwatcha.

Według niepotwierdzonych przecieków, zwiastun Overwatch 2 może się pojawić już w przyszłym tygodniu na prezentacji Sony. Czy faktycznie tak będzie? Trudno powiedzieć. Można tylko się domyślać, że jeżeli Blizzard szykuje 3-minutowy film z fabularnym tłem, to jednak beta drugiej części gry może wystartować szybciej, niż wszyscy zakładają.