w

Blizzard reaguje na dramę z udziałem Polaków w Overwatch 2. Poszło o flagi

To jedna z dziwniejszych sytuacji, która zawędrowała na cały świat. Chodzi o mecz podczas Overwatch World Cup.


Obecnie trwają rozgrywki Overwatch World Cup, podczas których występuje Polska. Polacy w meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej ustawili sobie ikony na flagi “PRIDE”. I tu pojawiają się problemy. Po pierwsze sami Polacy są podzieleni odnośnie tego, dlaczego w ogóle zostało to zrobione. Nie jest to jednak w tym wszystkim jakieś niesamowicie ważne.

Co innego nazwanie nazwanie kogoś świnią w związku z tymi flagami. Według samego Blizzarda było to już mocnym nadużyciem. Poszło to międzynarodowo i wywołało sporo emocji.

Blizzard odpowiada

W ogóle sytuacja w Overwatchu, całej reprezentacji jest dość napięta, co pokazują dalsze wpisy osób powiązanych z OW na Twitterze. Wystarczy tylko spojrzeć na wpis “Kaju”, który osiągnął milion zasięgu:

Wpis dotyczy całej tej sytuacji i tego, że polska reprezentacja w tej sytuacji wcale nie chciała jakoś wspierać LGBT, a bardziej po prostu wkurzyć Arabię Saudyjską, co na pewno się udało. To tak w ogromnym skrócie. Oczywiście to tylko stanowisko jednej osoby, a nie całej reprezentacji.

Blizzard zareagował na to, odcinając castera, który wyzywał innych.

Dziwna sytuacja, ale tak wygląda obecny Overwatch.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch