Blizzard reaguje na dramę z udziałem Polaków w Overwatch 2. Poszło o flagi

Overwatch

Reklama

To jedna z dziwniejszych sytuacji, która zawędrowała na cały świat. Chodzi o mecz podczas Overwatch World Cup.


Obecnie trwają rozgrywki Overwatch World Cup, podczas których występuje Polska. Polacy w meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej ustawili sobie ikony na flagi „PRIDE”. I tu pojawiają się problemy. Po pierwsze sami Polacy są podzieleni odnośnie tego, dlaczego w ogóle zostało to zrobione. Nie jest to jednak w tym wszystkim jakieś niesamowicie ważne.

Co innego nazwanie nazwanie kogoś świnią w związku z tymi flagami. Według samego Blizzarda było to już mocnym nadużyciem. Poszło to międzynarodowo i wywołało sporo emocji.

Reklama

Blizzard odpowiada

Reklama

W ogóle sytuacja w Overwatchu, całej reprezentacji jest dość napięta, co pokazują dalsze wpisy osób powiązanych z OW na Twitterze. Wystarczy tylko spojrzeć na wpis „Kaju”, który osiągnął milion zasięgu:

Wpis dotyczy całej tej sytuacji i tego, że polska reprezentacja w tej sytuacji wcale nie chciała jakoś wspierać LGBT, a bardziej po prostu wkurzyć Arabię Saudyjską, co na pewno się udało. To tak w ogromnym skrócie. Oczywiście to tylko stanowisko jednej osoby, a nie całej reprezentacji.

Blizzard zareagował na to, odcinając castera, który wyzywał innych.

Dziwna sytuacja, ale tak wygląda obecny Overwatch.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej