w

Główny motyw z Pokemonów zagrany na pianinie w Overwatch

Warsztat w Overwatch w połączeniu z kreatywnością tak samo developerów, jak i graczy przynosi czasem zaskakujące efekty.


Jakiś czas temu do Overwatch wprowadzono pianino, na którym normalnie da się grać. W efekcie gracze w duecie, czy samodzielnie grali przeróżne melodie.

Niektórzy poszli nieco dalej i pisali boty, które wykonywały określone ruchy samodzielnie, by zagrać konkretne utwory.

Motyw z Pokemon Red and Blue

Jeden z graczy korzystając z nowego warsztatu stworzył po prostu tryb, w którym możemy posłuchać motywu przewodniego Pokemon Red and Blue. Wygląda to naprawdę kosmicznie. Działa póki co tylko na PST i wymaga nieco wiedzy o działaniu Overwatch.

Patrząc na takie rzeczy aż trudno się doczekać narzędzia, które nie tylko pozwoli na tworzenie swoich skryptów, ale także na robienie własnych map. Trudno się oprzeć wrażeniu, że mapy tworzone przez społeczność przewyższą kreatywnością Blizzarda, który ostatnio ma spore problemy z wydawaniem nowości.

Wśród społeczności Overwatch jest naprawdę wiele utalentowanych osób, zarówno programistów, jak i artystów. Połączenie ich sił i mózgów mogłoby przynieść naprawdę ciekawe efekty. Blizzard doskonale o tym wie, skoro jedna z ostatnich aktualizacji regulaminu zastrzega sobie prawo własności do wszystkiego, co zostało stworzone w ramach customowych trybów gry.