w

Jeff Kaplan o rozdzieleniu ról tanka i off tanka w blokadzie ról Overwatch

Na oficjalnym forum Overwatch padła propozycja, by rozdzielić rolę tanków.


Blokada ról przyniosła w Overwatch wiele zmian, z czego jedną z nich było zwiększenie czasu oczekiwania na mecz. Gracze zaczęli się zastanawiać, czy skoro na tanków jest tak duże zapotrzebowanie, to może przydałoby się ich dodatkowo podzielić.

Chodzi tutaj o rozróżnienie roli głównego tanka i tzw. “off tanka”, czyli bohatera w stylu Zarii, który wspomaga tego głównego bohatatera przyjmującego na siebie obrażenia.

Jeff Kaplan o dodatkowym podziale

Na pytanie graczy odpowiedział Jeff Kaplan, dyrektor Overwatch. Stwierdził, że o ile na papierze może mieć to sens, o tyle w grze prawdopodobnie się nie sprawdzi.

“To interesująca sugestia, ale im więcej „wiader” dodamy, tym wolniejsze będzie dobierania graczy. Ogólnie rzecz biorąc, chcemy skrócić czasy kolejek, a nie wpływać na nie jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że to ma sens.”

Jeff na pewno wie, co mówi. W takim razie można domniemywać, że blokady ról pozostaną właśnie takie, jak są teraz. Nie będzie większej ilości podziału z jednej, prostej przyczyny. Każdy dodatkowy wybór dodatkowo wydłuża czas oczekiwania na mecz.

Teraz Blizzard testuje pulę bohaterów, która nazywa jest też rotacją. Pomysł równie kontrowersyjny, jak blokada ról w momencie swojego ogłoszenia. Obecnie nie wiadomo jeszcze, jak się sprawdzi w normalnych grach, natomiast efekty rotacji widać już w Overwatch League, gdzie postacie są bardziej różnorodne, a gracze nie trzymają się tylko jednego schematu.