w

Gracze kompletnie nie rozumieją, dlaczego mają płacić jeszcze raz za to samo

Gracze Overwatch od wczoraj są w ciężkim szoku. Wszystkie plotki okazały się prawdziwe, a społeczność zadaje pytanie „Dlaczego znowu mam płacić?”


Overwatch 2 wydawało się tak abstrakcyjne, że większość osób brała je jako kompletny wymysł i plotki. Wszystko się potwierdziło, a gracze faktycznie otrzymują drugą część.

Społeczność jednak pyta, po co i dlaczego ma wydawać kolejną kasę na grę, którą już kupiła.

Dlaczego Overwatch 2?

Zacznijmy od grafiki, która chyba podsumowuje obecne nastroje społeczności:

Overwatch 2 to osobna gra, nie DLC, czy wielka aktualizacja. Osobna, pełnoprawna gra bazująca na tym samym, dzieląca tych samych bohaterów w odświeżonym wydaniu.

I chyba to jest największym problemem. Nowe postacie wyjdą tu i tu, więc gracze zastanawiają się, dlaczego część zostanie przeniesiona do „jedynki”, a część nie.

I nie chodzi tutaj o tryb fabularny, misje, czy kompletnie nowe dodatki. Każdy rozumie, że za to trzeba zapłacić. Natomiast Overwatch 2 będzie po prostu lepiej zadbane w kwestiach czysto poprawiających odczucia z gry, jak przykładowo interfejs.

Społeczność została mocno podzielona. Na tę część, której to nie przeszkadza i tę, która puka się w głowę i pyta, dlaczego na Overwatch znowu ma wykładać kasę.

Overwatch 1 zostanie zaniedbane?

Teraz czeka nas okres ciszy. Nie będzie wielu dodatkowych atrakcji w Overwatch 1, a wszystko skupi się na grze, której jeszcze nie ma. I chyba to jest największy ból. Powstaje Overwatch 2, ale co z pierwszą częścią?

Widać, że kilka aspektów zostało tutaj dziwnie zaplanowanych, a Blizzard chyba sam jest mocno rozerwany pomiędzy podtrzymywaniem Overwatch 1 przy życiu, a możliwością ponownego obudzenia tytułu przez nową odsłonę.

Dodaj odpowiedź
  1. 1.Według mnie to powinno być po prostu złączenie obydwu gier, ale za tryb fabularny trzeba zapłacić. To by miało największy sens.
    2.Jakbyście nie wiedzieli to Jeff mówił o tym, że nie będzie nowej misji na archiwa (tak tylko daje info c;)

Dodaj komentarz