w

Kiedy premiera Overwatch 2? Jeff Kaplan mówi o jesieni 2020 roku

W końcu pierwsze informacje odnośnie premiery.


Jedną z największych niewiadomych Overwatch 2 jest oczywiście data premiery. Teraz w końcu pojawiają się konkretne informacje.

Wiemy, że Blizzard się nie spieszy i nie ma zamiaru podchodzić do tematu na “hura”, ale kiedy przewidują premierę?

Premiera Overwatch 2

Zacznijmy od tego, co wiadomo. Jedne z pewniejszych źródeł, czyli Alphacast podaje, że Jeff Kaplan wspomniał twórcom o jesieni 2020. Czyli za niespełna rok. Nie jest to dokładna data co do dnia, ale daje nam niezły obraz tego, ile przyjdzie nam czekać na drugą odsłonę Overwatch.

Z kolejnych źródeł wiemy, że Blizzard chce, by jednym z głównych elementów przyszłego BlizzConu było… Overwatch 2. Dopiero na następnych targach miałoby się pojawić Overwatch 2.

Rok, takimi datami na ten moment dysponuje społeczność. Blizzard zaznacza jednak, że jest to ruchome i mogą pojawić się komplikacje, które znacznie opóźnią premierą. Może też być tak, że prace nagle przyspieszą i jednak uda się wyrobić przed kolejnymi targami.

Było to jednak do przewidzenia. Jeff Kaplan mówił kilka miesięcy temu, że na jedną misję archiwalną potrzebowali roku. Trochę wydaje się to niewyobrażalnym terminem, gdy nagle mamy dostać całą produkcję opierającą się głównie o PvE.

To dobrze, że nie ma pośpiechu

To bardzo dobre podejście, za które fani uwielbiają chociażby CD Projekt RED. Nasze rodzime studio ma podejście w stylu “Będzie zrobione to będzie”. Na pewno jest to zdrowe, jeżeli chodzi o jakość przyszłej zawartości.

Nadal jednak martwi fakt, że Overwatch dostanie po tyłku brakiem ciekawej zawartości przez ten rok. Twórcy wiele ryzykują, ograniczając się tylko do nowych bohaterów, przedmiotów kosmetycznych i powracających eventów.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Overwatch