w

Kiedyś Overwatch wygrywał nagrodę za nagrodą. Teraz Blizzard został wykluczony z The Game Awards

Overwatch, ale i także inne gry Blizzarda w przeszłości całkiem często zgarniały różne nagrody podczas popularnej gali The Game Awards.


The Game Awards to najbardziej prestiżowa gala, na której rozdawane są nagrody dla poszczególnych gier, ale także osób z branży. Jak mówi organizator i twórca samego TGA “to czas świętowania dla branży”.

W związku z tym, w tym roku Blizzard nie będzie częścią gali. Nie tyle, że nie został po prostu nominowany, po prostu go wykluczono ze względu na przewinienia, całą otoczkę, jaka jest wokół studia.

Overwatch często pojawiał się w nominacjach, zgarniał też wiele różnych tytułów. Teraz nie będzie miał nawet szansy – prawdopodobnie i tak nie zostałby nominowany, bo niby za co.

Blizzard niczego nie pokaże, nawet jakby chciał

Podczas The Game Awards deweloperzy mogą pokazywać nowości nadchodzące do różnych gier, prezentować zupełnie nowe produkcje etc. Blizzard nawet, jakby chciał, to nie otrzyma takiej możliwości. I nie jest to decyzja samego Blizzarda, a organizatorów plebiscytu.

To chyba pierwsze faktyczne konsekwencje, jakie pojawiają się stricte w branży gier. Nie kolejne artykuły, nie filmy i nie pozwy, a wykluczenie z poważnego, popularnego wydarzenia.

TGA ma szansę rozpocząć w pewien sposób bojkotowanie Blizzarda. Nie wiadomo, czy ktoś pójdzie w tę stronę, ale jest na to ogromna szansa. Ludzie naprawdę mają dość zarządu, a w szczególności kilku konkretnych osób.