w

Leaker o premierze Overwatch 2: “Prace zajmują więcej czasu, niż się spodziewano”

Metro, jedna z osób odpowiedzialnych za wycieki na temat talentów, czy samego Overwatch 2, opublikował w swoich mediach społecznościowych informację o postępach prac nad drugą częścią gry.


Metro jest bardzo ciekawą postacią w społeczności Overwatch. Wielokrotnie podawał informacje jeszcze przed ich oficjalnym ujawnieniem i to właśnie temu dzięki zyskał spory rozgłos. Czasem jednak się mylił, niektóre rzeczy wyolbrzymiał, dlatego na ten moment do jego informacji należy podchodzić z dystansem.

Leaker na swoim Twitterze wspomniał, że z kilku źródeł słyszał, iż prace nad Overwatch 2 postępują wolniej, niż się spodziewano. Metro dodaje także, że wnioskuje z tego, iż premiera Overwatch 2 w 2022 roku wydaje się mało prawdopodobna.

Co trzeba o tym wiedzieć?

Wiadomość od Metro wygląda następująco:

Czyli otrzymał on informację od kilku osób, że prace nad OW2 idą wolno. Brzmi znajomo? Już siedem miesięcy temu Metro mówił dokładnie to samo, bez części o 2022 roku. W przeszłości zarzucano leakerowi, że ma tendencję do wyolbrzymiania niektórych informacji i jest szasna, że tak jest i w tym przypadku.

Tak wygląda klip sprzed kilku miesięcy:

Jest to praktycznie ta sama wiadomość, tylko napisana na Twitterze, a nie powiedziana na streamie. Część o 2022 roku wydaje się wręcz osobistą opinią. Podobnie jak drugi tweet:

Czy Overwatch 2 może wyjść w 2023 roku? Jak najbardziej, ale nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji. Blizzard sam sobie jest winien, że takie “przecieki” się pojawiają. Deweloperzy mieli chętniej i częściej kontaktować się ze swoją społecznością w 2021 roku, a póki co wygląda to raczej średnio.