w

Overwatch 2 traci właśnie dużą część społeczności. Blizzard się nie dogadał i musi się wycofać z tego kraju

To bardzo ciekawa i dość niespodziewana informacja. Blizzard nie dogadał się z dotychczasowym wydawcą swoich gier w Chinach, w efekcie wszystkie tytuły będą tam niedostępne.


Wydawanie gier w Chinach jest naprawdę trudnym procesem. Trzeba to zrobić za pośrednictwem tamtejszego podmiotu. W przypadku Blizzarda operatorem było NetEase. To naprawdę zaskakujące, że Blizzard się nie dogadał z NetEase w momencie, gdy Tencent ma bardzo dobre relacje z tym podmiotem.

Trudno powiedzieć, co tam się dokładnie stało, natomiast to właśnie NetEase odpowiada za dystrybucję tych największych produkcji w Chinach.

Na ten moment to koniec

Praktycznie niemożliwe jest to, by Blizzard po prostu się w tej sprawie poddał, ale na ten moment spółka Activision Blizzard musi się wycofać z chińskiego rynku. Oznacza to tyle, że w Chinach nie będzie można grać we wszystkie gry tego producenta.

https://investor.activision.com/news-releases/news-release-details/blizzard-entertainment-and-netease-suspending-game-services

Zapewne Blizzard znajdzie inny podmiot, który wyda jego gry w Chinach, ale sytuacja jest bardzo dziwna. Sam Blizz też dodaje w oficjalnym komunikacie, że będzie szukał sposób na to, by przywrócić swoje tytuły.

Chiny to ogromny rynek i aż trudno uwierzyć, że ci dwaj giganci się nie dogadali. Ci bardziej uszczypliwi będą mówić, że zapewne Activision życzyło sobie zbyt wiele pieniędzy, natomiast w oficjalnych komunikatach nie ma mowy o powodach finalnego nieporozumienia.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch