w

W Overwatch 2 będziemy mogli ulepszać umiejętności! Powrót do korzeni

Poranny przeciek wspomina o bardzo ciekawej mechanice, jaką jest ulepszanie umiejętności.


Najstarsi drwale nie pamiętają, że w Overwatch był kiedyś system rozwijania umiejętności. Blizzard pracował nad nim bardzo długo i na chwilę przed premierą zdecydowano się go jednak wycofać.

Co ciekawe, stosunkowo niedawno o tym wspominaliśmy. Teraz wygląda na to, że Blizzard wrócił do tej myśli.

Drzewko umiejętności

W czasach testów Overwatch, wchodząc do gry mieliśmy tylko podstawowe wersje umiejętności. Dopiero w miarę zdobywania punktów doświadczenia mogliśmy pozwolić sobie na odblokowanie nowych skilli.

Czyli dajmy na to mamy Żniwiarza. W momencie testów tego systemu posiadał w sumie 7 różnych wersji umiejętności. Gracz startował z „pustą” postacią i dopiero po uzbieraniu wystarczającej ilości talentów mógł odblokować wybrany skill.

Teraz przeciek informuje nas o tym, że coś takiego może powrócić. Jak pisze Metro, system levelowania zmieni niektóre umiejętności postaci. Nie wiadomo jeszcze, czy w tylko w PvE, czy również w PvP.

Użytkownik Twitter podzielił się jednak informacją z przykładem, jak miałoby to działać. Według niego będziemy mogli zmieniać Bombę Pulsacyjną Smugi w zależności od poziomu.

To bardzo ciekawy koncept, który może wprowadzić wiele zamieszania do świata Overwatch. Jeżeli Blizzard pracuje nad czymś w rodzaju drzewka umiejętności to spokojnie możemy mówić o przełomowych decyzjach niebieskich.

 

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch