w

Ile czasu hakerom zajmuje złamanie Twojego hasła? Ile znaków i jakich najlepiej użyć?

Hasła to w obecnych czasach jedna z absolutnie najważniejszych rzeczy. Warto więc mieć świadomość tego, jak wygląda czas ich łamania.


Są hasła, które łamie się natychmiastowo. W sumie haslo posiadające sześć różnych znaków jest łamane dosłownie od razu. Hakerzy nie potrzebują nawet 10 sekund, by złamać takie hasło. Nie ma bowiem znaczenia, czy ustawicie 6 znaków specjalnych, czy 6 liter układających się w jakieś sensowne słowo – czas łamania będzie taki sam.

Zabawa zaczyna się od 7 znaków, choć nadal złamanie takiego hasła zajmuje kilka sekund. Powyżej 6 godzin łamie się hasła mające 7 znaków specjalnych, duże, małe litery, symbole.

Jakie hasło jest najlepsze?

Największe znaczenie ma tutaj ilość znaków. Tam naprawdę im więcej, tym lepiej. W pewnym momencie nie ma jednak sensu dodawać ich więcej. Optymalną liczbą jest 12 różnych znaków. To sprawia, że łamanie hasła nawet składającego się z dużych i małych liter, bez znaków specjalnych zajmuje dobre 6 lat.

Im dalej, tym czas łamania hasła jest dłuższy. 13 znaków to już 332 lata i to bez używania znaków specjalnych. Wystarczy dodać tam gdzieś małpę i czas ten wydłuża się do 3 tysięcy lat. Jest to zdecydowanie wystarczające hasło, by spać spokojnie.

DołączObserwuj
Więcej z Różne