w

Jak wygląda sprzęt Apple do wirtualnej rzeczywistości? Patenty i wszystko, co na ten temat wiadomo

Reklama

Gogle do wirtualnej rzeczywistości od Apple. Jak najprawdopodobniej będą wyglądały?


Wirtualna rzeczywistość trafiła już zarówno na rynek gier komputerowych, jak i ogólnie do fanów technologii, którzy mieli okazję między innymi przetestować Metę, za którą odpowiada Facebook.

Ze względu na to, że rynek VR ciągle się rozwija i zakłada się, że będzie trafiał do jeszcze większej grupy osób, zainteresowało się nim również Apple, które postanowiło stworzyć swoje własne gogle. Co o nich wiadomo?

Apple Reality Pro – gogle AR/VR

Reklama

Ponad dwa lata temu The Information opublikowało obszerny raport, w którym szczegółowo opisano projekt prototypu na późnym etapie i inne specyfikacje, których należało się spodziewać. Wraz z tym raportem opublikowano szkic oparty na zdjęciach prototypu headsetu.

Mimo że ta grafika daje dobry pogląd na to, czego można spodziewać się po nowym urządzeniu, plotki, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, pozwalają na lepsze zobrazowanie nowego sprzętu Apple.

Reklama

Nadal można spodziewać się się aluminiowej ramki z zakrzywionym szklanym frontem; jednak z wielu różnych źródeł porównujących projekt do gogli narciarskich, zdecydowaliśmy się na to i zmieniliśmy kształt ramki, aby przypominała parę typowych gogli narciarskich. Pozostało nam cienkie i eleganckie urządzenie, które wygląda niezwykle podobnie do Apple Watcha czy AirPods Max.

W urządzeniu powinno znaleźć się sporo sensorów i kamer, które będą ukryte w ramie oraz za szkłem, które jest jego frontem. Niektórzy wierzą również, że przód może zawierać wyświetlacz do przedstawiania mimiki użytkownika, a inni mówią, że jest to zaledwie żart inżynierów Apple.

Pasek dalej jest w stylu Apple Watcha, ale na najnowszych renderach jest kilka wyraźnych różnic – lewa strona jest jednoczęściowa, a jedynym sposobem na zdjęcie paska jest prawa strona.

Mimo że nie było to zaplanowane od początku, headset nie będzie zawierał akumulatora. Zamiast tego trzeba będzie nosić zestaw baterii podłączony do gogli. Po prawej stronie znajduje się zapięcie, które służy również jako ładowarka.

Wyświetlacze mają być sporą rewolucją. Ross Young poinformował wczoraj, że będą to Micro OLEDy o przekątnej 1,4 cala, rozdzielczości 4K na jedno oko i jasności ponad 5000 nitów. Ze względu na budowę warto mieć jednak na uwadze to, że postrzegana jasność będzie niższa ze względu na polaryzację stosu soczewek, zwykle od 80% do 90%.

Reklama

Do WWDC 2023, podczas którego Apple ogłosi, nad czym pracowało przez ostatnie lata, pozostało zaledwie kilka dni. Konferencja Worldwide Developer Conference odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca i będzie transmitowane na żywo na oficjalnym kanale YouTube Apple.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne