w

Od kwietnia pożegnacie się z pracami domowymi. Wchodzi nowe rozporządzenie

Barbara Nowacka, która od niedawna zajmuje stanowisko ministra edukacji, odpowiedziała, co z pracami domowymi.


Barbara Nowacka to nowa minister edukacji, która stara się już teraz wprowadzać odpowiednie zmiany w polskich szkołach. Już jakiś czas temu zapowiedziała liczne zmiany w naszym systemie edukacji, a także podwyżki dla nauczycieli.

Teraz okazuje się, że uczniowie szkół mocno się ucieszą. Nowa ministra edukacji zapowiedziała bowiem rozporządzenie, które zakaże zadawania dzieciom prac domowych.

Pożegnajcie się z pracą domową

Reklama

Barbara Nowacka została zapytana o to bowiem w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Na pytanie „od kiedy uczniowie nie będą musieli już odrabiać prac domowych?”, odpowiedziała:

Jak będzie rozporządzenie, które jest już przygotowane. Od początku kwietnia takie rozporządzenie będzie funkcjonowało. 

Fot. Szymon Pulcyn

Należy jednak zaznaczyć, że chodzi jedynie o uczniów szkół podstawowych. Na ten moment niestety nie ma mowy o tym, że starsi również będą mogli odetchnąć od prac domowych. W przyszłości jednak nowe rozporządzenie ma dotyczyć też szkół średnich.

Przypomnijmy, że likwidacja prac domowych była zapowiadana przez PO już wcześniej, przed wyborami. Jak widać, obietnice są spełniane dość szybko i prężnie.

Oprócz tego ogłoszono też nadchodzące podwyżki dla nauczycieli o około 30%, a także „odchudzenie podstawy programowej” czy wprowadzenie bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania uczniów. Już niedługo uczniowie i nauczyciele będą mieli o wiele łatwiej.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne