w

Pod McDonald’s zarabiał ponad 7 tysięcy na miesiąc. Dostał oficjalny zakaz żebrania

Bezdomny mężczyzna dostał zakaz po tym, jak się okazało, że zarabiał ponad 20 tysięcy dolarów rocznie.


Mieszkając w dużym mieście, praktycznie na każdym kroku można spotkać osoby, które są bezdomne i proszą o pomoc. Jedni mijają ich bez żadnej reakcji, inni rzeczywiście starają się pomóc.

Pewien bezdomny z Wielkiej Brytanii na co dzień przesiadywał pod lokalnym McDonaldem, prosząc o jedzenie i pieniądze na przetrwanie. Jakiś czas temu jednak wyszło na jaw, że z tego wszystkiego zarabia ponad 20 tysięcy dolarów na rok.

Dostał oficjalny zakaz żebrania

James Chamber, tak nazywa się bezdomny, który zarabia 20 tysięcy dolarów rocznie, czyli około 88 tysięcy złotych. Z obliczeń wynika, że to lekko ponad 7 tysięcy złotych na miesiąc, co jest już naprawdę fajną kwotą. A wszystko to przez żebranie o pieniądze po lokalnym McDonaldem.

Jakiś czas temu został skierowany do sądu, po czym mężczyzna otrzymał oficjalny zakaz proszenia ludzi o pieniądze. Jak mówią raporty, bezdomny „nie może siedzieć na podłodze lub przybierać innej pozycji umożliwiającej zbieranie pieniędzy”, a także zwracać się do ludzi z prośbą o pieniądze w graniach całego miasta.

Co więcej, sąd uznał, że jest to przestępstwo, a lokalna policja miasta Lincoln „aktywnie publikuje wizerunki przestępców, aby członkowie społeczności mieli szansę uniknąć przestępstwa i mogli łatwiej zgłosić incydent”. Cóż, jak widać czasami bycie bezdomnym się opłaca, choć oczywiście lepiej nie brać tego na poważnie

DołączObserwuj
Więcej z Różne