w

Dlaczego Rogue Company może zostać zbanowane na Twitchu? Chodzi o skin Dr.Disrespect’a

Na Twitchu oficjalnie nie można streamować tylko kilku gier, zazwyczaj ograniczenia są nakładane przez treści 18+, tym razem jest jednak inaczej.


Rogue Company to nowa produkcja Hi-Rez, studia odpowiedzialnego za Smite, czy Paladins. Gra nie jest jakoś specjalnie popularna w Polsce, natomiast ma swoich oddanych fanów.

Produkcja jest bardzo młoda i dopiero zbiera swoją społeczność. Tymczasem na horyzoncie pojawił się dość zaskakujący problem.

Skórka Dr.Disrespect’a w grze

Dr.Disrespect dalej jest zbaowany na Twitchu i dalej jego sprawa nie została wyjaśniona. Streamer jest obecny na Youtube, gdzie bardzo mocno angażuje się w rozwój Rogue Company. W efekcie do gry wprowadzono jego mapę i skórkę.

To, że sprawa jest naprawdę skomplikowana mówił na swoim streamie między innymi Shroud wskazując, że problem może być w tym, że postać wygląda dokładnie tak, jak zbanowany twórca, a to Twitchowi może nie być na rękę.

Oficjalnie banów nie ma, natomiast trzeba wspomnieć, że mija właśnie pierwszy dzień zawieszenia polskiego streamera Lothara, który pytał na Twitterze, czy może transmitować rozgrywkę, skoro pojawia się w niej zbanowany Disrespect.

Póki co trzeba czekać na jakieś informacje albo o zawieszeniu Lothara, albo ogólnie o obecności Rogue Company na Twitchu.