w

Duże zmiany na Messenger. Przyspieszanie głosówek, edycja wiadomości i więcej

Meta poinformowała już o zmianach, jakie mają nadejść do Messengera w ciągu następnych dni.


Meta przygotowała całkiem spore zmiany dla użytkowników Messengera. A przypomnijmy, że twórcy nie dodawali tylu nowości do aplikacji już od dłuższego czasu.

Na celowniku mamy ulepszone szyfrowanie wiadomości, edycja wiadomości, ulepszenie jakości zdjęć i filmów, przyspieszanie głosówek i kilka innych. W końcu coś, o co wiele osób od dawna prosiło.

Ludzie czekali na to od dawna

Wczoraj, czyli 6 grudnia, pojawił się oficjalny post na stronie Mety, w którym opisane zostały nowości, jakie zostaną wprowadzone do Messengera w ciągu najbliższych godzin lub dni. Tak w skrócie:

Video

TT: https://www.tiktok.com/@macioseu/video/7309859920508226848

Od teraz będziecie mogli przyspieszać odsłuchiwane głosówki od Waszych znajomych o 1,5x lub 2x, przesyłać zdjęcia i filmy w o wiele lepszej jakości (wiadomo, że Messenger zawsze psuł tę jakość), a także edytować swoje wiadomości w ciągu 15 minut od ich wysłania.

https://about.fb.com/news/2023/12/default-end-to-end-encryption-on-messenger/

Oczywiście po edytowanej wiadomości pojawi się informacja o tym dla wszystkich użytkowników czatu, a Meta dalej będzie miała dostęp do jej pierwszej wersji.

https://about.fb.com/news/2023/12/default-end-to-end-encryption-on-messenger/

Oprócz tego znikające wiadomości na Messengerze będą teraz widoczne przez 24 godziny od wysłania. I co najważniejsze, nasze wiadomości będą teraz o wiele bezpieczniejsze.

Od 2016 r. w programie Messenger dostępna jest opcja włączenia kompleksowego szyfrowania, ale teraz zmieniamy prywatne czaty i połączenia w programie Messenger tak, aby były domyślnie szyfrowane kompleksowo.

Z tego, co wiadomo, niektórzy użytkownicy Messengera powinni mieć dostęp do nowości, inni będą musieli jeszcze poczekać. Czasami twórcy wolą wypuszczać aktualizacje falami, aby wszystko poszło gładko i bez problemów, zwłaszcza że z Messengera wciąż korzysta miliony osób.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka