w

Emoji mężczyzny w ciąży wkrótce na Waszych urządzeniach. Razem z resztą nowych emotek

17 lipca, w światowy dzień emoji, pokazano nowe emotki, jakie zostaną dodane do Unicode 14.


Nowe emoji zazwyczaj nie wzbudzają zbyt dużych emocji. Są oczywiście ciekawym dodatkiem, z którego praktycznie każdy korzysta na co dzień, natomiast mało kto śledzi ich proces dodawania, usuwania etc.

Tym razem jest jednak inaczej. Oprócz takich emoji, jak troll, usta, różne kolory rąk etc. Dodano także mężczyznę w ciąży i jego neutralną wersję. Spowodowało to wiele kontrowersji, natomiast warto wiedzieć, że decyzja o jego dodaniu nie jest ostateczna.

Kiedy to emoji zostanie dodane?

Najpierw nowy zestaw emoji musi zostać zaakceptowany, a to stanie się najwcześniej we wrześniu tego roku. To dopiero początek całego procesu, więc nowych emotek można się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Zazwyczaj były dodawane w pierwszej połowie, ale miesiące były różne.

Skąd te kontrowersje? Oczywiście głównie z Twittera. Jedni są za dodaniem nowych, „ciążowych” emoji, drudzy wręcz protestują. A to wszystko na mniej więcej pół roku przed ostateczną decyzją.

Póki co trzeba czekać na wrzesień i pierwsze opinie na ten temat osób, które będą decydować, czy faktycznie wszystkie z tych emotek zostaną oficjalnie wprowadzone do użytku.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka