w

Friz był bardzo blisko kolejnej dużej dramy. Ekipa w porę przeprosiła za tę wpadkę

Fot. https://youtu.be/V1aYSdS70g0

W sieci powoli zaczynało się robić o tym głośno, ale Ekipa w porę przyznała rację i naprostowała sytuację.


Ekipa miała ostatnio dość burzliwy okres i zdecydowanie youtuberzy nie potrzebują kolejnych dram. Tym razem udało się naprostować szybko sytuację, nie pozostawiając po sobie niesmaku, choć było blisko do tego, by doszło do kolejnej dramy.

Wszystko dlatego, że Ekipa wypuściła produkt podobny do tego, jaki w swojej ofercie ma inny youtuber. Szybko okazało się, że prawdopodobnie nie ma tutaj winy samych youtuberów, zwyczajnie grafik nie przemyślał sprawy i stworzył podobne prace.

O co konkretnie chodzi?

Jakiś czas temu Kaluch, popularny youtuber, wprowadził do swojej oferty case’y na telefon w bardzo charakterystycznym klimacie.

Po kilkunastu dniach coś podobnego dodała do siebie Ekipa Friza. Produkt był na tyle podobny, że sam Kaluch zwrócił na niego uwagę.

Ludzie zaczęli masowo pisać o sprawie, również do nas. Kaluch na swoim Story poprosił, by poczekać na oświadczenie.

I to rzeczywiście się pojawiło. Okazało się, że Ekipa zachowała się bardzo w porządku i mimo tego, że teoretycznie nie było tutaj winy youtuberów, to i tak cały zysk ze sprzedaży etui zdecydowano się przekazać na cele charytatywne.

Ze względu na wtopę związaną z wykorzystaniem konceptu Kalucha i Ospanno uznaliśmy wspólnie, że trzeba to przekuć na coś dobrego. Cały zysk z „etui niezgody” przekazujemy na wskazany przez chłopaków cel charytatywny. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Kaluch odniósł się także do sytuacji, potwierdzając słowa Ekipy:

Finalnie wychodzi na to, że za obie te prace odpowiadała jedna osoba, stąd tak duże podobieństwo.