w

Hikaru pochwalił polskiego streamera Twitch xnxxtentacionpl, który zajmuje się szachami

O tym, co obecnie dzieje się z szachami na Twitchu wiedzą chyba wszyscy. Co jednak ciekawe, polska scena zainteresowała najlepszych graczy i jednocześnie najpopularniejszych streamerów.


Każdy doskonale wie, dlaczego szachy są obecnie tak popularne na Twitchu. Nikogo już nie dziwi fakt, że kategoria ta jest naprawdę wysoko. Wprawdzie na świecie powoli spada (21 miejsce w ciągu ostatnich 7 dni), natomiast w Polsce nadal trzyma się bardzo dobrze.

W kraju szachy są na 7 miejscu i wyprzedzają Warzone, FIFĘ 21, czy Rusta.

Hikaru chwali polskiego streamera

xnxxtentacionpl został odkryty już jakiś czas temu i doskonale wkomponował się w klimat Twitcha. Szachy na polskim Twitchu rozwinęły się za sprawą między innymi Gucia (TOP 1 w Twitch Rewind), czy Delorda, to xnxxtentacionpl również miał w tym ogromny udział. Co więcej, Bartek został zauważony także przez zagraniczną scenę, w tym przez Hikaru.

Głównie przez zorganizowany niedawno turniej szachowy polskich streamerów. Polak znajduje się bardzo wysoko w światowym rankingu najchętniej oglądanych osób, które transmitują szachy. Widać, że naprawdę pasuje do polskiego TTV.

Teraz przed szachami najtrudniejsze zadanie, czyli utrzymanie widowni. Część twórców, w tym także tych zagranicznych powoli rozwija swoje streamy w innych kierunkach, przeplatając szachy z różnego rodzaju produkcjami.