w

Ile miesięcznie zarabia Patecki, popularny polski youtuber

Zastanawialiście się kiedyś, ile zarabia Patecki, jeden ze zdecydowanie bardziej lubianych polskich youtuberów?


Patecki to zdecydowanie jedna z najbardziej lubianych postaci na polskim Youtube. Jego content jest nietypowy, ciekawy i zabawny. Według masy ludzi to po prostu youtuber kompletny, który zdecydowanie najlepiej poradził sobie po rozstaniu z Ekipą Friza.

Youtuber w zależności od miesiąca notuje od 3 do 7-8 milionów wyświetleń. Jego rekordowy miesiąc to 11 milionów odsłon. Ile można zarobić z takiej działalności?

Patecki zarobki

Oczywiście od tego należy odjąć spore koszta przygotowywania odcinków, podróży etc. Dodatkowo dochodzą koszta prowadzenia działalności. Niemniej jednak, Patecki zarabia 30-40 tysięcy złotych w tych standardowych miesiącach i ponad 100 tysięcy w naprawdę dobrych okresach.

Dużo, mało? Na pewno sporo dla osób, które zarabiają najniższą krajową. Warto jednak pamiętać, jak trudnym zajęciem jest ciągłe nagrywanie interesujących materiałów i faktycznie trzymanie się regularności.

Zawód youtubera to fajna sprawa, ale niesie za sobą sporo różnych minusów, jak nadmierna rozpoznawalność, bycie na łasce algorytmu, czy ciągłe ściganie się z innymi.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka