w

Ile tak naprawdę zarabiają polscy streamerzy Twitcha? Można się złapać za głowę

Jeden z polskich streamerów pokazał dokładnie, jakich pieniędzy należy się spodziewać po Twitchu.


Mkrr, jeden ze streamerów Twitch znany głównie z transmitowania Hearthstone i ostatnio LoR stworzył specjalne szkolenie, w ramach którego ujawnił swoje zarobki.

Okazuje się, że nie trzeba być najpopularniejszym, by zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Kanał Mkrr’a już od dłuższego czasu borykał się z problemem malejącej publiki, natomiast zarobki streamera wcale nie malały jakoś znacznie.

POPULARNOŚĆ MKRR’A

Ile zarabia się na Twitchu?

Przy okazji dowiadujemy się tego, o czym mówiło się gdzieś tam w kulisach. Deale z Facebookiem były podpisywane na ogromne kwoty. Mkrr nie mówi wprost, natomiast pokazuje jeden przelew za 45 tysięcy złotych.

Streamerzy mają kilka możliwości zarabiania pieniędzy. Są to reklamy, subskrypcje, marka ubrań, deale etc. Okazuje się, że nie trzeba być wcale najpopularniejszym, by zarabiać spokojnie po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mkrr jest jednym z pierwszych, który pokazał swoje zarobki z deali. Podobnie robi Bonkol z każdym rokiem, w którym podsumowuje swoje przychody z różnych źródeł, także jego też warto obejrzeć na Youtube, by wiedzieć mniej więcej, z czym to się je.

Deale są naprawdę spore. 16 tysięcy w jednym miejscu, po kilka tysięcy dolarów w drugim i ponownie kilkanaście tysięcy w złotówkach. Można się domyślać, że gdzieś tutaj oprócz Facebooka są też zarobki ze współpracy z Riotem w ramach promowania Legends of Runeterra, ale trudno stwierdzić, czy byłoby to aż 16 tysięcy złotych.

Trzeba też pamiętać, że takie zarobki to efekt kilku lat w branży. Mkrr mimo słabnącej oglądalności dalej jest marką i dalej przyciąga wiele osób do gier pokroju karcianek.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka