w

Intel Extreme Masters 2020 bez publiczności. Czy się odbędzie, co z biletami?

Potwierdził się bolesny scenariusz dla wszystkich fanów gier.


Od popołudnia krążyły informacje o możliwym odwołaniu Intel Extreme Masters 2020. Zostało to częściowo potwierdzone. Choć impreza może się odbyć, to publiczność nie weźmie w niej udziału.

To tak naprawdę wyklucza całkowicie Expo i mocno wpłynie na popularność tegorocznego święta fanów esportu.

IEM bez publiczności

Potwierdziły się najgorsze obawy wszystkich, którzy zmierzali już do Katowic, albo są na miejscu. Wojewoda Śląski zabronił udziału publiczności w tegorocznym IEM.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w Intel Extreme Masters ❗️#KATOWICE #ŚLĄSKIE #IEM #IEM2020#bezpieczeństwo #kronowirus

Opublikowany przez Jarosława Wieczorka – Wojewodę Śląskiego Czwartek, 27 lutego 2020

Oświadczenie od ESL

ESL potwierdziło oficjalnie, że rozgrywki się odbędą bez publiczności.

„ESL szanuje tę decyzję władz lokalnych i obecnie pracuje nad dotarciem do wszystkich posiadaczy biletów, gości i mediów. Bilety zostaną w całości zwrócone. Turniej zostanie przeprowadzony i wyemitowany zgodnie z planem, ale bez dodatkowych gości na miejscu. Bardzo nam przykro z powodu wszystkich fanów i graczy.”

Goście i media nadal będą mogły wejść na teren spodka. Press room będzie funkcjonował normalnie.

Przypomnijmy, że choć ESL i władze miasta zapewniały, że nie ma żadnego zagrożenia, to jednak ostatecznie Wojewoda Śląski po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zdecydowali się bardzo ograniczyć całą imprezę.

Teraz przed ESL bardzo trudne zadanie. Wiele osób albo już jest w Katowicach, albo do nich zmierza. Do startu zostało kilkanaście godzin. Intel Extreme Masters 2020 ma się odbyć już jutro.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka