w

Jak przywrócić łapki w dół na Youtube? Korzysta z tego już ponad 50 tysięcy osób

Użytkownicy Youtube nie godzą się na usuwanie łapek w dół. W efekcie powstały sprytne rozwiązania, które ujawniają tę liczbę.


Youtube zgodnie z zapowiedziami powoli wyłącza wszystkim widoczność ilości łapek w dół. Dzieje się to falami, więc jeżeli jeszcze widzicie ten licznik, to jutro może go nie być. Nie ma żadnej zasady odnośnie tego, jakie konta mają wyłączone łapki w dół, a jakie jeszcze są w stanie je zobaczyć.

W odpowiedzi na nową politykę Youtube powstał dodatek do przeglądarki, którego jedyną funkcją jest przywrócenie widoczności łapek w dół. Korzysta z niego ponad 50 tysięcy osób.

Jak przywrócić łapki w dół na Youtube?

Internet szybko zareagował na usuwanie łapek w dół. Powstał serwer Discord, na którym programiści zaczęli kombinować, jak obejść nową politykę Youtube. Okazało się, że jest to możliwe, w efekcie czego powstał dodatek “Return YouTube Dislike”.

W tym momencie zainstalowało go ponad 50 tysięcy osób na Chrome i 7 tysięcy na Firefoxie. Pełny kod jest widoczny na stronie twórców. Nie ma tutaj większej filozofii, dodatek się instaluje i łapki w dół wracają.

  • Google Chrome – KLIK
  • Firefox – KLIK

Trudno powiedzieć, jak długo będzie to działać. Trochę przypomina to sytuację z Facebookiem, gdzie wiele osób walczyło o jego stary wygląd. Finalnie sam FB zainteresował się dodatkami do przeglądarki i zwyczajnie zaczął je usuwać za pomocą narzędzi prawnych. W tym przypadku może być podobnie.