w

Kamerzysta oskarżony o kradzież beatów do utworu „Doskonała”

Kamerzysta, znany polski Youtuber został oskarżony o kradzież beatów.


@Aktualizacja

Kamerzysta ustosunkował się do wszystkich zarzutów na swoim Instagramie. Według niego od początku miał opłaconą licencję, a to właściciel beatu wprowadził wszystkich w błąd. Dodatkowo wykorzystał Youtube do zarabiania na filmie Kamerzysty poprzez nadużycie systemu Youtube. Jak pisaliśmy, trochę dziwne, by osoba zarabiająca tak duże pieniądze miała problemy z opłaceniem licencji.

Polscy twórcy często zapożyczają sobie treści, pomysły zza granicy. W tym przypadku chodzi jednak o coś więcej, o wykorzystanie beatu bez zapłacenia za niego. Według jednego z użytkowników Reddita, Kamerzysta nie miał prawa wykorzystać jego podkładu do swojego najnowszego utworu „Doskonała”.

Na Subreddicie poświęconym tworzeniu muzyki pojawił się wpis, który sugeruje, że Kamerzysta nie zapłacił za beat i użył go bezprawnie, nie podając autora.

Kamerzysta bez licencji?

W takich sytuacjach trudno ustalić, kto ma rację, natomiast faktycznie pojawiły się informacje, że popularny polski Youtuber nie zapłacił za materiały, jakich użył przy produkcji swojej muzyki. Nie wiadomo, kto zawinił w tej sytuacji i jak sprawa rozegra się dalej.

Kilka godzin temu mój znajomy powiedział mi, że artysta „Kamerzysta” z Polski użył jednego z moich beatów. Jego utwór został wypuszczony 3 dni temu i ma ponad milion wyświetleń.

A big artist used my beat, didn’t pay for a lease, nor credit me as the producer, and is currently making millions of views. How do I approach this?
by inmakinghiphop

Kamerzysta na pewno będzie chciał to wyjaśnić. Warto jednak pamiętać, że przy takich projektach Youtuberzy często korzystają z pośredników. Być może to któryś z nich zapomniał zapłacić, lub powiedzieć o podlinkowaniu do twórcy. Kamerzysta zarabia na tyle dużo, że nie miałby większego problemu opłacić podkład. To dość nierozsądne sądzić, że autor nie odezwie się do niego widząc takie wyświetlenia.

Utwór „Doskonała” ma obecnie 1.3mln wyświetleń na Youtube i przez kilka dni utrzymywał się na pierwszym miejscu karty na czasie.

Video

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka