w

Kolejna popularna strona ze skrzynkami jest analizowana. Keydrop to nie koniec

Kolejna strona jest przedmiotem analizy ze strony Ministerstwa Finansów. Jej działanie jest bardzo podobne do Keydrop, więc można się spodziewać, jak to się skończy.


Ministerstwo Finansów dostało wiele zapytań na temat innych stron, które działają na zasadach Keydropa. Wiadomo, że podjęte zostaną kroki wobec wszystkich tych serwisów, co zdecydowanie ucieszy masę osób, a zmartwi chociażby streamerów i youtuberów.

Już teraz wiele osób ma podpisane nowe kontrakty ze stronami innymi, niżeli Keydrop. Wiadomo natomiast, że zapewne każda strona tego typu zostanie przynajmniej przeanalizowana przez Ministerstwo Finansów.

Następny jest Hellcase

Następną stroną, która na pewno jest analizowana to Hellcase. Jej działanie nie różni się jakoś specjalnie od stron, które trafiły do rejestru domen zakazanych.

Podmiotów tego typu jest wiele i co ciekawe, jeden z nich normalnie jest zarejestrowany na terenie Polski. Hellcase wyświetla adres w Singapurze, więc jest to kolejna kombinacja. Polska nie jest jednak największym rynkiem dla samego serwisu.

Więcej ludzi jest chociażby z Francji, czy Turcji. W przypadku KD to Polacy byli największą grupą docelową.

Jak to będzie teraz wyglądało? Bardzo możliwy jest scenariusz, w którym wszystkie te strony zostaną usunięte z polskiego rynku.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka