w

Koniec popularnego polskiego kanału na Youtube. 1.5mln subskrypcji, 9 lat działalności dobiegło końca

Jeden z popularnych polskich kanałów oficjalnie zapowiedział swój koniec. Powodem jest m.in. bardzo restrykcyjny regulamin YT.


Na polskim Youtube jest naprawdę sporo kanałów, które nie przetrwały próby czasu. Każdy przypadek był inny, a jak słyszymy, tym razem chodzi o złączenie różnych problemów, tych prywatnych, ale i tych przeszkadzających w monetyzacji filmów.

Materiały musiały być grzeczniejsze, żarty przepuszczano przez gruby filtr poprawności. Efekt był tego taki, że wyświetlenia i zainteresowanie samych widzów zaczęło spadać. Dzisiaj oficjalnie smiechawaTV odchodzi z Youtube.

Choć będzie jeszcze ten ostatni oddech

Z filmu pożegnalnego wynika, że największym problemem było ograniczanie filmów, tak samo pod względem zarobków, jak i zasięgów. Walka z algorytmem i brakiem możliwości monetyzacji wydaje się “szwagrom” nierówna. W efekcie czego kończą oni swoją działalność.

Wyświetlenia i ilość subskrypcji na kanale była bardzo różna, natomiast średnio materiały oglądało się przez ostatnie 2-3 lata naprawdę przyzwoicie.

Można więc założyć, że chodzi o zarobki (żółty dolar) i tworzenie materiałów w niezgodzie z samym sobą, czyli ugrzecznienie ich i ograniczanie tych mocniejszych żartów.

Ostatnim akcentem kanału ma być film pełnometrażowy, który powstanie na 10-lecie istnienia. Youtuberzy proszą o pomoc w zbiórce na ten cel. Sam film ma być podsumowaniem działalności, powrotem do korzeni, wykorzystaniem scenariuszy, które były za ostre dla Youtube i nigdy nie trafiły na platformę.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Rozrywka