w

Kto był najpopularniejszym polskim streamerem i streamerką Twitch w Polsce we wrześniu?

Wrzesień dobiegł końca, można więc go już podsumować.


Oczywiście nie chodzi tutaj o ogólną popularność, a oglądalność we wrześniu. Wiadomo, że niektórzy mogliby streamować więcej i zapewne byliby zdecydowanie wyżej. Ranking streamerzy.pl patrzy po prostu na “obejrzane godziny” i to ta statystyka jest najważniejsza.

Nie trudno się domyślić, że najwyższy peak widzów osiągnął Xayoo. Według serwisu, jego kanał oglądało maksymalnie 43 tysiące osób. TOP 5 najwyższej widowni wygląda następująco:

Kto był najbardziej oglądalnym streamrem?

TOP 10 pod względem obejrzanych godzin “wygrał” Ewron. Nie jest to zbyt duże zaskoczenie, gdyż ten streamer jest niesamowicie regularny. Na drugim miejscu GTA RP i Pisicela, na trzecim miejscu Xayoo.

Xayoo Industries ma w sumie trzech przedstawicieli w TOP 10, natomiast po wszystkich walkach i finalnym starcie jesiennych projektów można się spodziewać sporych wzrostów.

W kwestii streamerek na pierwszym miejscu jest Kasix, jej wspólne transmisje z Remsua tylko umocniły jej pozycję.

Wrzesień to oczywiście spadki widowni ze względu na szkołę. Odczuły to przede wszystkim osoby, które streamowały w godzinach porannych. Wchodząc na TTV gdzieś w okolicach 10 rano nikogo nie dziwi widok kilkuset widzów u naprawdę dużych streamerów.