w

Najbardziej zaskakujący konflikt na Twitch. OBS pokłócił się ze StreamLabsem przez nazwę

Wydawałoby się, że OBS żyje w dobrych stosunkach ze StreamLabs, a jednak na linii tych dwóch podmiotów pojawił się poważny spór.


Każdy, kto choć trochę orientuje się w świecie Twitch i ogólnie streamowania doskonale kojarzy program OBS, z którego nadal korzysta masa osób. Podobnie jest w przypadku StreamLabs. Wiele osób wciąż pamięta, że te dwa podmioty ze sobą współpracują.

Co jednak ciekawe, w tym teoretycznie poukładanym świecie doszło do pewnej sprzeczki, która jest wynikiem użycia przez StreamLabsa bardzo specyficznej i być może nawet mylącej nazwy.

StreamLabs i OBS

Wszystko rozchodzi się o użycie nazwy „StreamLabs OBS”, w skrócie „SLOBS”, która zdaniem twórców OBSa jest myląca.

StreamLabs ponoć pytał OBSa o możliwość użycia tej nazwy i mimo otrzymania negatywnej odpowiedzi, to i tak zdecydowano się na skorzystanie z bardzo rozpoznawalnego skrótu „OBS”.

Ludzie stają tutaj bardziej po stronie OBSa, który zyskał ogromne poparcie ludzi. Szczególnie że program oddziela się grubą kreską od komercjalizacji i postawy, jaką przyjmuje StreamLabs. Sprawa na pewno jest ciekawa, bowiem chodzi tutaj o dwóch gigantów dostarczających rozwiązania dla streamerów.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka