w

Najpopularniejsza aplikacja omijająca reklamy na Youtube kończy działalność. To dopiero początek

Oficjalnie Youtube Vanced kończy swoją działalność. A to oznacza, że podobny los czeka także inne aplikacje.


Google jakiś czas temu wzięło się za discordowe boty, które pozwalały na odtwarzanie muzyki z Youtube, pomijając całkowicie reklamy. Wszystkie te boty zostały zamknięte i choć zapowiadano ich powrót, to dzisiaj żaden nie jest dostępny.

Było więc jasne, że Youtube zamierza walczyć z aplikacjami czy innymi sposobami pozwalającymi na omijanie reklam. Teraz to się potwierdza – Youtube Vanced ogłosiło zakończenie projektu.

Koniec Youtube Vanced

Czym była aplikacja Vanced? Była to apka na urządzenia mobilne, która bez konta premium na YT pozwalała wygasić sobie ekran i puścić muzykę bez reklam. Jej twórcy nie potwierdzili co prawda, jaki jest powód zakończenia projektu, ale jest to dość oczywiste. Szczególnie biorąc pod uwagę sprawę z botami na Discordzie.

Jeżeli macie zainstalowane Vanced na swoich urządzeniach, to aplikacja nadal będzie działać do momentu, gdy stanie się po prostu przestarzała. Można więc to rozumieć jako porzucenie wsparcia, natomiast pliki APK dalej pewnie będą dostępne w sieci.

Jeżeli plotki są prawdziwe, to niedługo po kolei zamykać się będą wszystkie tego typu projekty. Można podejrzewać, że to Google odzywa się do twórców aplikacji z prostym pismem. Ludzie dostaną więc wybór: albo przerzucić się na premium, albo korzystać z niewspieranych wersji. Ewentualnie jest też trzecia opcja – pogodzić się z reklamami i brakiem możliwości wygaszania ekranu w trakcie słuchania muzyki czy podcastów.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka