w

Najpopularniejszy dodatek do przeglądarki blokujący reklamy na Twitchu okazał się niebezpieczny

Kilkaset tysięcy użytkowników właśnie dowiedziało się, że popularny dodatek do przeglądarki, który blokuje reklamy na Twitchu, zachował się dość słabo.


Reklamy na Twitchu bywają naprawdę irytujące, w efekcie czego wiele osób decyduje się zainstalować oprogramowanie, które blokuje pokazywanie się chociażby „świetnych” spotów z Nintendo. Teraz okazało się, że jeden z blokerów wstawiał swoje własne reflinki.

Jeżeli Wasza przeglądarka zapytała Was ostatnio o ten dodatek, to warto naprawdę mocno zastanowić się nad jego dalszym używaniem. Bloker podstawia swoje własne reflinki przy dokonywaniu zakupów.

Dodatek może być szkodliwy

Dodatek, o którym mowa, to „Video Ad-Block, for Twitch”. W tym momencie korzysta z niego ponad 600 tysięcy osób.

Sprawa wyszła na jaw dosłownie kilka godzin temu, więc zapewne dzisiaj dostaniecie od swojej przeglądarki pytanie, czy nadal chcecie tego używać.

Dodatek po prostu wstawiał swoje reflinki, prawdopodobnie tylko w przypadku Amazona. Ale skoro twórcy posunęli się do tego, to być może to jedynie początek. Sprawa stała się popularna głównie na Reddicie, na którym ludzie przyznają, że rzeczywiście przeglądarka o coś ich pytała i nie bardzo wiedzieli, o co chodzi.

Żeby zobaczyć skalę, wystarczy wejść w ostatnie recenzje dodatku, które są oczywiście negatywne.

Twórcy dodatku jeszcze się nie ustosunkowali, ale zapewne niedługo to zrobią. Można się spodziewać po prostu przeprosin.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka