w

Najśmieszniejsze, że ludzie odpowiedzialni za Młodzieżowe Słowo Roku wybrali coś innego, niż „Śpiulkolot”

Wiele osób mylnie podchodzi do całego plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. To wcale nie jury wybrało Śpiulkolota, a głosujący. A, że głosowali głównie starsi, to efekty są, jakie są.


Dopiero po ogłoszeniu wyników na Młodzieżowe Słowo Roku 2021 ludzie, w tym oczywiście młodzież zaczęła dowiadywać się, że takie słowo w ogóle istnieje. Autentycznie nikt tak nie mówi, a sam „Śpiulkolot” używany był jedynie w memach wysyłanych na messengerze.

Co najśmieszniejsze, kapituła, czyli osoby odpowiedzialne za cały plebiscyt wybrały kompletnie inne słowo, które byłoby w pełni zrozumiałe. Gdyby ono wygrało, to nikt nie miałby żadnych wątpliwości.

Co wygrało według jury?

O tym, dlaczego w ogóle „Śpiulkolot” wygrał pisaliśmy tutaj – KLIK. W skrócie chodziło o to, że na Młodzieżowe Słowo Roku głosowały przede wszystkim osoby powyżej 18 roku życia. „Śpiulkolot” był ich słowem, a nie młodzieży. Grupę powyżej 18 r.ż. opisano jako „starsza młodzież”.

Abstrahując już od słowa z memów, kapituła wybrała coś innego. Wcale nie „Śpiulkolota”, a słowo „mrozi”.

„W tym roku przyznano także Nagrodę Jury. Kapituła za najciekawsze językowo uznała słowo #mrozi (definicja: reakcja na coś żenującego) i dodatkowo wyróżniła zwrot „odciszyć (się)”.

„odciszyć (się)” jest dość zaskakujące, ale można się domyślać, że chodzi tutaj o Discorda, no, może jeszcze Teamspeaka, ale tego już mało kto używa. Czyli samo jury, osoby odpowiedzialne za plebiscyt wybrały „mrozi” jako to najciekawsze.

Wychodzi na to, że boomerzy wybrali popularniejsze, lepsze słowo, niż „młodzież”. Jaki to ma sens? Żadnego. Mrozi to oczywiście wyrażenie, którego zdecydowanie najczęściej używano na Twitchu, potem przeniosło się na Twittera i na resztę mediów społecznościowych. Potem normalnie weszło do codziennego użytku.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka