w

Nitrozyniak na platformie Kick. Co to jest, gdzie streamuje, ile osób ogląda youtubera na konkurencji Twitch?

Kilka dni temu pisaliśmy o platformie Kick, która jest bezpośrednią konkurencją Twitcha. Nie sądziliśmy jednak, że ktoś z Polski się tam pojawi. Okoliczności zmusiły jednak Nitra do dołączenia właśnie tam.


Jeżeli jesteście widzami Twitcha, to zapewne kojarzycie wszystkie jego konkurencje, jakie pojawiały się przez te lata. Ostatnią był Mixer, potem przejęty przez Facebooka. Lata temu wiele osób próbowało swoich sił na Hitboxie, potem Dlive, Azubu. Dzisiaj najwięcej mówi się o Trovo, ale najlepszym określeniem tego, jak radzi sobie ta platforma, jest fakt, że zapewne słyszycie o niej pierwszy raz.

Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono start Kick. Ma to być bezpośrednia konkurencja Twitcha, która nawet wygląda podobnie. Początkowo wydawało się, że za jej stworzenie odpowiada streamer TTV, który przez kilkanaście miesięcy był w TOP 5 streamerów na świecie.

Szybko jednak wyszło, czym jest Kick i do kogo należy. Krótko – kasę to oni akurat mają i mogą pociągnąć przynajmniej kilka miesięcy.

Nitro streamujący na Kick

Za Kick tak naprawdę stoi Stake – ogromne kasyno, które było w stanie zaproponować streamerom na Kick podział 95/5% na korzyść infuencerów. Oprócz tego każdy dostaje na start możliwość subowania go. Teoretycznie ma nie być głupawych banów etc. – jednym słowem Kick oferuje to, co obiecywała każda inna platforma w momencie startu.

Do rzeczy – Nitro w tym momencie ma bana na Twitchu. Z kolei na Facebooku nie ma już kasy, nie opłaca się tam w ogóle streamować. Youtuber pojawił się więc na Kick, zbierając 10 tysięcy osób oglądających w jednym momencie.

@wykop.pl

Ludzie naprawdę się tam zgromadzili i to całkiem licznie. Trudno powiedzieć, czy i ile czasu Kick przetrwa, ale do tej pory historia pokazała, że jest bardzo trudno konkurować z Twitchem. W każdym razie Nitro normalnie dostaje donejty, ludzie oglądają. Wygląda to trochę tak, jakby streamer niewiele stracił, oprócz oczywiście zasięgów z Youtube.

Przypomina to faktycznie innych streamerów i youtuberów, którzy próbowali swoich sił na innych platformach. Nikt z nich się finalnie nie utrzymał.

@wykop.pl

Jak będzie z Nitrem? Wszystko zależy od jego społeczności i oczywiście samego Kicka. Platforma wzbudza ogromne emocje i kontrowersje, natomiast ma szansę przetrwać. Na razie największą siłą, jeżeli chodzi o zagranicznych twórców, jest brak zakazu slotsów, który to obowiązuje na Twitchu. Zresztą jest to najpopularniejsza kategoria na Kick.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka