w

Polska całkowicie dominuje pixele. Zagraniczni streamerzy Twitch nie wiedzą, co się dzieje

Kolejny raz streamerzy Twitch z całego świata walczą w tzw. „pixele”. Po poprzedniej edycji wiadomo, że Polska jest w to niesamowicie mocna.


„Pixele” to międzynarodowa zabawa, która polega na ustawianiu pixeli na wyznaczonej mapce. W wielkim skrócie: Macie kanał Twitch, na którym uruchomiony jest specjalny program. Dzięki niemu każdy użytkownik Twitcha może postawić pixel w wyznaczonym przez siebie miejscu.

Streamerzy angażują swoją społeczność do tworzenia całych grafik, a Polska jest w to zadziwiająco dobra. Walka toczy się o niemałą stawkę. Finalny obrazek będzie bowiem wyświetlany na Times Square.

Dominacja Polaków

W tym wszystkim duży, jak nie największy udział ma XI. Widzowie są niesamowicie zaangażowani i dominują innych, o wiele większych zagranicznych streamerów. Mizkif, mający 2 mln obserwujących w pewnym momencie po prostu się poddał:

Dlaczego? Mapa została zalana przez polskie grafiki i nikt nie mógł dosłownie nic zrobić. I to mimo posiadania wielkich społeczności. To idealnie pokazuje kawałek streama Lukiego. Jakby ktoś nie kojarzył, na dole jest Bagieta, natomiast ta grafika na środku to RKS Stal Mielec. Na świecie wszyscy wiedzą, że z polskimi użytkownikami TTV się nie zadziera, bo od razu leci spam „Polska Gurom”.

W pewnym momencie mapa wyglądała tak:

Polacy pokazali, że mają w tym ogromną przewagę. Końcówka będzie niesamowicie zacięta, bo z pewnością uruchomią się ci najwięksi twórcy pokroju chociażby xQc. Polska ma jednak bardzo mocną społeczność, która nie odpuszcza.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka