w

Polski youtuber „ojwojtek” znowu to zrobił. Tym razem ośmieszył zapominane przez wielu medium

Polski youtuber „ojwojtek”, znany swego czasu przede wszystkim z kanału „wip bros” znowu zajął się tematem scamu. Tym razem od innej strony.


Film Wojtka o scamie wysyłanym do influencerów przebił już barierę 2.8 miliona wyświetleń. Youtuber postanowił w pewnym sensie wrócić do tego konceptu.

Tym razem na celownik wziął dawno już zapomniane medium, jakim są gazetki sprzedawane chociażby w kioskach. Mało kto z ludzi młodych jest tym zainteresowany, ale jak się okazuje, w tych gazetkach można reklamować dosłownie wszystko.

Polski youtuber znowu pokazał, jak bardzo ludzie są łasi na pieniądze

Nowy film youtubera zaczyna się od pokazania typowych reklam w kioskowych gazetkach. Okazuje się, że można tam reklamować dosłownie wszystko, w tym także specjalne wkładki, które mają posiadać cudowne właściwości.

Jak się wszyscy domyślają, sprzedawane po kilkaset złotych wkładki to dropshipping. Oryginalnie te wkładki można kupić za mniej, niż 2 złote.

Wszyscy znają Wojtka, więc wiadomo, że nie byłby sobą, gdyby nie tylko obnażył cały proceder, ale także zareklamował coś swojego. I tak powstała reklama specjalnego gwizdka.

Okazuje się, że nawet tak beznadziejny scam normalnie przechodzi w tego typu gazetkach. Wszyscy w Polsce mogli więc zobaczyć reklamę i kupić gwizdek.

Gorzej, ze starsi ludzie naprawdę dzwonili z pytaniem o to, ile to kosztuje i jak działa. Nawet, jeżeli każdy na pierwszy rzut oka byłby stwierdzić, że to oszustwo. Na tym filmie zapewne się nie skończy. UOKiK nie chciał komentować tego typu praktyk, ale skoro jest to na Boopie, to zaraz podłapią to wszyscy inni. I dobrze.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka