w

Popularny youtuber pokazuje, ile zarobił z “shorta”, który miał ponad 12 milionów wyświetleń

Jeden z popularnych youtuberów, który ma ponad 2.5 miliona subskrypcji podzielił się informacją o swoich zarobkach.


Shortsy to zdecydowanie dobry sposób na zwiększenie zasięgów u youtuberów. Filmy te nie są jednak zbyt dobrym źródłem pieniędzy, o czym przekonuje między innymi Ludwig. Jest to popularny streamer Twitch i jednocześnie youtuber, który zebrał ponad 2.5 miliona subskrypcji.

Na swoim przykładzie pokazuje, ile można zarobić z shortsów, czyli krótkich filmików, które Youtube wprowadziło, by konkurować z TikTokiem. Jest to o tyle ciekawe, że wszyscy w Polsce mówią, jak to jest dobrze za granicą, jeżeli chodzi o stawki.

12 milionów wyświetleń, ile to pieniędzy?

Za 12 milionów wyświetleń, youtuber zarobił… 85 dolarów. Czyli w przeliczeniu na złotówki daje to około 345 złotych. To tyle, jeżeli chodzi o mity na temat zarobków za granicą.

Choć faktycznie, normalne filmy zarabiają tam znacznie więcej. Dla przykładu, film, który ma 2 miliony wyświetleń zarobił 1.7 tysiąca dolarów, co daje 6.9 tysiąca złotych. A to już całkiem niezła kwota. Gdyby filmy i shortsy zarabiały mniej więcej tyle samo, to youtuberzy mieliby niezłe źródło zarobków.

Za granicą jest mnóstwo twórców, którzy zaczęli przerzucać swoje TikToki na Youtube. Ma to jakiś tam sens, natomiast nawet mając te 20-30 milionów wyświetleń na jednym shortsie, taka osoba zarobi z tego około 200 dolarów, czyli około 800 złotych.