w

Pozew o film polskiego youtubera z 1.8mln subskrypcji po latach został finalnie odrzucony

Jeden z polskich youtuberów podzielił się ze swoimi odbiorcami informacją, że pozew złożony kilka lat temu został właśnie oddalony.


Pozwy na polskim Youtube i ogólnie w polskim Internecie nie są niczym niesamowitym. Youtuberzy sądzą się między sobą dość regularnie, choć kiedyś było to faktycznie wielkim wydarzeniem. Teraz jeden z youtuberów wspomniał, że sąd oddalił pozew złożony “ponad pół dekady temu”.

O kogo chodzi? Dobre pytanie. Youtuberem, który o tym mówi, jest Mandzio – popularny polski twórca, który działa w sieci od wielu lat. Ostatnio bardziej zajmuje się życiem i w Internecie jest go nieco mniej, ale dalej aktywnie rozmawia z widzami czy też innymi twórcami na Twitterze.

Pozew oddalony po wielu latach

Mandzio na Twitterze napisał, że sąd uznał, iż jego film nie “zniszczył” jednak nikomu życia. Youtuber nie ujawnia, kto go pozwał, ale w komentarzach wiele mówi się o Atorze – są to jednak tylko domysły.

Pozwy w przestrzeni internetowej nie są już niczym niesamowitym. Twórcy internetowi dość często dostają się jakieś przedsądowe wezwania. Kiedyś przy sprawie z Atorem budziło to jednak ogromne emocje, gdyż nikt nie mówił o tego typu rzeczach głośno.

Czy to koniec tej sprawy? Raczej nie, sam Mandzio mówi, że strona przeciwna zapewne złoży apelację, ale i tak jest to jedna z dobrych wiadomości w jego życiu.