w

Streamer na Twitchu permanentnie zablokowany za zatwierdzone wcześniej emotikony

Twitch.tv

Partner Twitcha, który streamował na platformie przez 5 lat, został nagle zablokowany.


Twitch najpierw zatwierdził streamerowi ikonki, aby później móc go za nie zablokować. Zszokowany twórca próbuje wyjaśnić sprawę. Już wcześniej zdarzyła się podobna sytuacja, natomiast wówczas wynikało to z łamania praw autorskich.

Nagła blokada konta

Zazwyczaj należy złamać reguły platformy, aby dostać blokadę. Oczywiście zasady są na tyle zrozumiałe i jasne, że żaden ze streamujących nie powinien mieć z tym problemu. Przypadek partnera Twitcha o nicku “Kordell” jest nieco inny. Został on zbanowany za emotikony dla subskrybujących, które wcześniej zostały zatwierdzone.

Każdy twórca może ustawić swoje własne emotki

Dnia 22 stycznia Kordell otrzymał od Twitcha wiadomość, że jego konto zostało zawieszone permanentnie z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności poprzez emotikony na jego kanale.

Jednak wszystkie emotikony, które za nim zostaną upublicznione, muszą zostać najpierw zatwierdzone przez platformę. Dlaczego więc Twitch zatwierdza coś, za co później banuje?

W oficjalnym przewodniku dla streamerów opisano, iż dla twórców z dobrą opinią nowe emotki zostają zatwierdzone automatycznie. Nie wiemy jednak, czy Kordell taką posiadał.

Pomimo tego, iż powód bana może być słuszny, do takich sytuacji nie powinno dochodzić. Twitch według stramerów powinien zmienić swoje podejście do zatwierdzania nowych treści, lub najpierw nakładać solidne ostrzeżenia, czy kary łagodniejsze niż zablokowanie konta na stałe.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Rozrywka