w

Streamerzy przestają przyjmować donacje. “Nie potrzebuję tych pieniędzy” mówi PewDiePie

PewDiePie postanowił nie przyjmować darowizn podczas transmisji w serwisie Twitch.


Podczas jednej z ostatnich transmisji PewDiePie nazwał “dziwnym” obyczaj przekazywania darowizn streamerom. Słynny youtuber 15 października nagrał bardzo pozytywny materiał, w którym przekazywał dość szczodre donacje innym streamerom.

Spora część z nich była zaskoczona wpływami od tak znanego twórcy. Mimo to, PewDiePie postanowił raz na zawsze odrzucić koncepcję darowizn.

Według PewDiePie’a donacje są porównywalne z dawaniem ludziom pieniędzy na ulicy

Proces przekazywania donate’ów według Felixa Kjellberga nie ma większego sensu i jest porównywalny z dawaniem ludziom pieniędzy na ulicy.

Właściwie to, kiedy przekazałem darowiznę na rzecz streamera, uświadomiłem sobie, jak dziwne jest przekazywanie pieniędzy ludziom. Jakby ktoś dał mi te pieniądze na ulicy, powiedziałbym: „Co do cholery, nie”. Ale z jakiegoś powodu, jeśli streamuję – „zapłać mi”. Nie rozumiem. To po prostu nie ma sensu. – powiedział PewDiePie

W chwili obecnej PewDiePie jest jednym z najpopularniejszych twórców na świecie. W marcu podpisał on umowę z serwisem YouTube o wartości wielu milionów dolarów, aby częściej organizował transmisje na tej platformie. W chwili obecnej wartość twórczości tego streamera wycenia się na 30-50 milionów dolarów, mimo iż nigdy nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Oczywiście Kjellberg zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy odnoszą tak ogromne zyski z tworzenia treści:

Nie oceniam innych ludzi. Z mojego punktu widzenia to nie ma sensu. Więc nie akceptuję tego, nie sądzę, żebym tego potrzebował. 

To nie jest zupełnie nowa koncepcja dla PewDiePie. Od czerwca każdego miesiąca przekazuje wszystkie pieniądze od subskrybentów różnym organizacjom charytatywnym. Cel jest zawsze wybierany przez jego fanów.

Podobny krok wykonała inna streamerka Twitcha, Imane “Pokimane” Anys. Ta jednak ustawiła maksymalny limit donacji na 5 dolarów.