w

Sylwester może być ciężki, jeżeli chodzi o powrót do domu. Bolt tą decyzją zmniejszył ilość kierowców

W ostatnich dniach ludzie poruszający się za pomocą Bolta mogli poczuć mniejszą dostępność taksówek. Dlaczego?


Jeżeli korzystacie z Bolta, to ostatnio mogliście poczuć tak samo wzrost cen, jak i spadek ilości dostępnych kierowców. Nie jest to spowodowane większym obłożeniem ani zapotrzebowaniem, choć w Sylwestra na pewno będzie ciekawie.

Powodem tego jest decyzja Bolta o zwiększeniu weryfikacji kierowców. Wpłynęło to w znanym stopniu na ilość osób, które jeżdżą dla Bolta. Dlatego ceny poszły w górę, a niekiedy nie można w ogóle zamówić kierowcy.

Co się zmieniło?

Bolt zwiększył weryfikację kierowców, wymagając od nich szeregu dodatkowych dokumentów. Kierowcy mają czas do nowego roku, natomiast już teraz widać, że część po prostu woli odpuścić jazdę w Bolcie.

Wymagane są aktualne badania, licencja i kilka rzeczy, których dostarczenie najwyraźniej stanowi problem. A w Sylwestra będzie jeszcze gorzej, bo wszyscy naturalnie będą zamawiać przejazdy masowo.

Obłożenie i różnicę pomiędzy Boltem a Uberem pokazał jeden z użytkowników TikToka o nicku uberdriver91.

Video

TikTok: https://www.tiktok.com/@uberdriver91/video/7178269889575095557

Na pewno trzeba się uzbroić teraz w cierpliwość, przez kilka kolejnych dni bowiem może być tak samo albo jeszcze gorzej. Sytuacja cały czas się zmienia i nie poprawia jej kiepska pogoda, która niekiedy potrafi zakorkować pół miasta.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka