w

Twitch przyznaje, że ban Nitra za tekst o Hi*lerze był pomyłką. Jak skomentował to youtuber?

Miesiąc temu, popularny youtuber Nitrozyniak został zbanowany na Twitchu za “niemoderowane nienawistne zachowanie”. Twitch przyznał, że była to pomyłka.


Z jednej strony Twitch wprowadza dodatkowe usprawnienia w powodach banów, z drugiej banuje na miesiąc, by finalnie stwierdzić, że była to pomyłka. Platforma niekiedy naprawdę zaskakuje, nawet w przypadku polskich streamerów.

Przypomnijmy, że Nitro został zbanowany za nie swoją wypowiedź podczas grania w League of Legends. Takefun, który grał z Sergiuszem powiedział:

“Jedziemy z wami, jak Ży… Jak Hit*er jechał…”

Przepraszamy za pomyłkę

Kilkanaście godzin temu kanał został odbanowany. Zawieszenie trwało blisko miesiąc, a sam Twitch po prostu wysłał maila, że doszło do pomyłki po stronie platformy.

Bany za słowa, czy zachowanie innych osób, niż samego streamera nadal są na Twitchu jedną wielką zagadką. Niektórzy dostają bany za to, co powiedzieli inni, natomiast u większości przechodzi to żadnych bez konsekwencji. Bardzo możliwe, że w tym przypadku TTV kieruje się ilością zgłoszeń, a nie ich zasadnością.

Co na to Nitro? Youtuber skomentował sytuację tak samo podczas swojego streama na Youtube, jak i na Twitterze, gdzie napisał tylko 3 emoji:

Na Youtube z kolei zażartował z całej sytuacji:

Klip: B’Killer

W przypadku Nitra, ban ten nie był jakiś niesamowicie istotny, natomiast pokazuje, że dalej Twitch ma ogromny problem ze swoimi zawieszeniami. Bana można dostać nie ze swojej winy i miesiąc żyć w kompletnej niewiedzy.