w

Wpadka PewDiePie z pokazaniem jego adresu email spowodowała ogromny spam

PewDiePie streamuje ostatnio na Youtube, podczas jednej z transmisji Youtuber pokazał przypadkowo swój adres email.


PewDiePie jakiś czas temu ogłosił, że w ramach dodatkowej rozrywki, na jego kanale będą odbywały się streamy. Na same transmisje przychodzi mnóstwo osób, bo średnio to jakieś 100 tysięcy osób.

Podczas jednej z ostatnich takich transmisji doszło do sporej wpadki. Twórca pokazał swój adres email.

Email do wyrzucenia

Wystarczy tak naprawdę kilkaset osób, by kompletnie zniszczyć adres email. A kilkadziesiąt tysięcy sprawia, że na pocztę praktycznie nie da się zalogować. Ciągle nowe wiadomości, ciągle zaproszenia do stron, zalogowania, nowe konta tworzone na ten email.

Do całej sytuacji doszło podczas gry w Call of Duty. PewDiePie dostosowywał swoje ustawienia, by w pewnym momencie zorientować się, że w kliencie pokazywany jest jego mail.

Co zabawne Pewds zmienił swojego maila, podpiął zupełnie nowego i… Ponownie go pokazał. Tym razem to już w 100% jego wina.

Youtuber wspomniał o tym w jednym ze swoich filmów. Jak sam mówi, faktycznie pierwszy raz to wina Activision Blizzard, że w ogóle pokazuje takie informacje w ustawieniach. Za drugim razem to już on sam zawinił.

Tego typu wpadki nie zdarzają się zbyt często, ale są niesamowicie szkodliwe dla twórców. Szczególnie, gdy ci używają ich też na swoich kontach na Youtube. Masowy spam z prośbą o podanie hasła może zakończyć się nawet czasową blokadą konta, do momentu wyjaśnienia przez Google sytuacji.