w

xntentacion pobił rekord Polski na Twitch? Jak to wygląda na ten moment?

O Bartku pisaliśmy już kilkukrotnie. Streamer zdecydowanie przejmuje polskiego Twitcha, co pokazuje obecnie trwająca transmisja.


Wiele osób już teraz zastanawia się, czy xntentacion pobił rekord Polski. Odpowiedź nie jest taka oczywista. Kilka miesięcy temu Dis chwalił się, że faktycznie miał największy wynik w Polsce. Fakty są takie, że dzisiaj Bartek go pobił.

Obecnie xntentacion na streamie ma 58 tysięcy widzów. Dis, który chwalił się rekordem Polski miał wynik równy 45 tysięcy, ale… Jest w tym wszystkim pewien haczyk.

Padł rekord Polski na Twitchu?

Dis posiłkował się danymi z serwisu streamerzy.pl, które nie były zbyt dokładne. Dodatkowo uznał, że nie liczą się transmisje z turniejów. W efekcie jego wynik 45 tysięcy jest rekordem Polski, ale z wyłączeniem turniejów i to bazując na danych ze streamerzy.pl – czyli niezbyt dokładnych.

Jeżeli przyjąć logikę Disa, to Bartek streamuje właśnie turniej. Co prawda uczestniczy w nim, ale nadal to turniej. Do rekordu Polski więc stosunkowo daleko. Dis maksymalny wynik podawał jako 88 tysięcy, miał go Izak w 2018 roku.

Natomiast serwis chociażby sullygnome w 2016 widział wynik Izaka na poziomie 128 tysięcy w jednym tylko momencie. Tego nikomu już się nie udało pobić nawet do dzisiaj. Trudno powiedzieć, na ile jest to wiarygodne, bo są to jednak dość stare dane.

Jeżeli więc ufać zagranicznym danym, to do rekordu nadal bardzo daleko. Jest to jednak najwyższy wynik w 2021. Poprzednie lata: