w

YouTube dodaje funkcję przycinania, a także czat i ankiety wyłącznie dla subskrybentów

Włodarze YouTube rozwijają swoją platformę. Dodano nowe opcje, które odczują wszyscy użytkownicy.


Włodarze YouTube starają się teraz jak najbardziej przystosować swoją platformę do streamingów. W związku z tym dodają pewne opcje, które nie tylko usprawniają prowadzenie transmisji, ale również dodają pewne wygody dla widzów.

Funkcje, które dodano teraz już od dłuższego czasu, są częścią platformy Twitch, lecz dopiero teraz zdecydowano się je wprowadzić.

Jakie opcje dodano na YouTube?

W serwisie YouTube można teraz zobaczyć narzędzie do przycinania transmisji i niektórych filmów. Dzięki tej zmianie będzie możliwość tworzenia klipów, co z pewnością jest naprawdę przydatne dla widzów streamów. Funkcja była testowana od stycznia na ograniczonej liczbie twórców. Teraz taką opcję posiada każdy twórca powyżej 1000 subskrypcji. Poniżej można zobaczyć, jak wygląda edytor:

Kolejną nową opcją jest czat oraz ankiety wyłącznie dla widzów, którzy subskrybują dany kanał. To natomiast było testowane przez włodarzy YouTube’a od maja i dostęp do tego ma dosłownie każdy twórca.

YouTube staje się coraz popularniejszą platformą streamingową, zatem tego typu zmiany nie są żadnym zaskoczeniem. Już teraz jest to realne zagrożenie dla Twitcha.