w

Zmiany na Youtube dla osób, które nie mają 18 lat. Powiadomienia o śnie to tylko początek

Youtube oficjalnie ogłosiło zmiany, jakie zostają wprowadzone dla osób poniżej 18 roku życia.


Youtube uznało, że widzowie w wieku od 13 do 17 lat mogą niekiedy zapominać o robieniu sobie przerw. Tak więc od przyszłego tygodnia wszyscy użytkownicy w tym przedziale wiekowym zaczną otrzymywać dodatkowe powiadomienia o wymaganej przerwie i porze snu.

“Oprócz naszego zestawu narzędzi służących dbaniu o dbaniu o cyfrową równowagę, domyślnie włączymy na YouTube przypomnienia o przerwie i porze snu wszystkim użytkownikom w wieku 13-17 lat.”

Te funkcje będzie można zmienić. Domyślnie mają być jednak włączone.

Co jeszcze się zmieni?

Wprowadzone zostaną ograniczenia w przesyłaniu filmów. Tutaj także chodzi bezpośrednio o ustawienia domyślne. Po przesłaniu filmu ten będzie od razu ustawiany na prywatny.

“Przy użyciu ustawień prywatności filmu dany materiał może być wyświetlany tylko przez użytkownika i wybrane przez niego osoby. Chcemy pomóc młodszym użytkownikom w podejmowaniu przemyślanych decyzji dotyczących ich widoczności w sieci i prywatności, w tym zachęcić ich do dokonania świadomego wyboru o upublicznianiu swoich treści.”

Filmy sponsorowane, przykładowo z zabawkami, mają być lepiej oznaczone. Widzowie dostaną konkretną informację o tym, że dany Youtuber otrzymał pieniądze za pokazanie na przykład zabawki.

Co ciekawe, Youtube zacznie usuwać filmy z płatnym lokowaniem filmów, gdyż, jak czytamy, “Nigdy nie zezwalaliśmy na płatne lokowanie produktów w YouTube Kids.”.