w

Dlaczego ta postać w Valorant jest OP? Riot odpowiada, że będzie ją balansować

Reklama

Choć beta Valorant trwa dopiero kilka dni, to gracze już znaleźli jedną postać, która bardzo wybija się na tle pozostałych.

Reklama


Było jasne, że w pewnym momencie gracze wybiorą te najlepsze i najsłabsze postacie w Valorant. Po pierwszych godzinach testów wydawało się, że tą najsilniejszą Agentką będzie Jett. Jej mobilność pozwala na naprawdę niesamowite akcje.

Po kilkunastu godzinach, gdy gracze zaczęli mieć możliwość odblokowania kolejnych postaci i wypróbowali Raze, stało się jasne kto będzie grał pierwsze skrzypce.

RAZE MOŻNA ODBLOKOWAĆ GRAJĄC W VALORANT

Raze w Valorant najlepszą postacią?

Raze jest ostatnią postacią, jaką poznaliśmy. Została wprowadzona do gry 7 kwietnia, w dzień startu zamkniętej bety. Jej umiejętności są na tyle mocne, że jest nazywana przez wiele osób „OP”. Jest to jedna z Agentek, która nie jest dostępna na samym początku. Dopiero po kilku godzinach gry otrzymujemy możliwość jej odblokowania.

Dlaczego jest taka mocna? Riot tworzył Valorant z myślą, że każdej umiejętności można będzie uniknąć. Tymczasem Raze dysponuje skillami, które umieją nieźle zaskoczyć. Jej umiejętnością specjalną jest strzał z wyrzutni rakiet, który już teraz dał się we znaki wielu osobom.

Reklama

I choć wygląda to świetnie, to dostanie taką rakietą w twarz zdecydowanie nie jest przyjemne. Riot mówił, że umiejętności nie będą służyć do likwidacji, natomiast ten skill zdecydowanie służy do pozbycia się przeciwników sprzed naszego nosa.

Raze posiada w swoim ekwipunku również kierowanego robota, który sam namierza przeciwników, jedzie do nich i wybucha. Choć można go dość łatwo zlikwidować, to jednak jest to idealny sposób do „zbaitowania” przeciwnej drużyny i zorientowaniu się, gdzie dokładnie znajdują się nasi wrogowie.

Postać swoją mobilność zawdzięcza minom, które umożliwiają wskakiwanie w teoretycznie niedostępne miejsca. Działa to podobnie, jak mina Złomiarza z Overwatch, czy ładunek Ziggsa w League of Legends.

Nie można również zapomnieć o granacie, który po zetknięciu się z powierzchnią wybucha, tworząc kilka mniejszych ładunków. I choć sama umiejętność w sobie nie jest najmocniejsza w grze, to potrafi wykurzyć całą drużynę z ukrycia.

Reklama

Raze wydaje się być w tym momencie najbardziej uniwersalna i po prostu najmocniejsza. Zwrócił na to uwagę między innymi Summ1t, który zgłosił to developerom.

Pracownicy studia odpowiedzieli, że będą przyglądać się wszystkim postaciom, a w szczególności Raze, która przez wiele osób uważana jest po prostu jako OP. Nie wiadomo jednocześnie, kiedy można się spodziewać pierwszych patchów, natomiast te powinny pojawić się już niedługo. Riot aktualizuje swoje gry mniej więcej w okresach 2 tygodni i podobnie może być w Valorant.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant