w

Streamy próbujące oscamować graczy CSGO na Twitch, przeniosły się do kategorii Valorant

twitch.tv / Riot Games

Scamerskie transmisje na żywo powracają, tym razem w kategorii Valorant.


Wygląda na to, że sposób na oszukiwanie nieświadomych graczy na platformie twitch.tv powrócił. Tym razem po fali blokad kont w kategorii CSGO, oszuści przenieśli się do Valorant. Oburzona społeczność znów protestuje.

Powrót scamerów

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o streamach, gdzie naciągacze podszywali się pod znanych i rozpoznawalnych graczy Counter Strike: Global Offensive. Puszczali oni nagrane kilka dni wcześniej powtórki gier gwiazd, dodając ogromne napisy zachęcające do wzięcia udziału w „konkursie”. Pomimo tego, iż moderatorzy twitch.tv z początku reagowali bardzo wolno, z czasem udało się pozbyć niechcianych streamów, natomiast te mimo wszystko powróciły.

ZOBACZ – Jak mógłby wyglądać skin G2 Esports do Jett z Valoranta? Idealna forma wspierania drużyn

Oszuści powrócili, tym razem przejmując kategorię Valorant i ciesząc się ogromną widownią, pomimo tego, iż transmitowaną tam grą był CS.

Na całe szczęście kanał został szybko zablokowany, ale nie można wykluczyć, iż osoba prowadząca go, po raz kolejny powróci w przyszłości. Pamiętajmy, aby najpierw weryfikować autentyczność oglądanych streamów i nie zdawać się tylko na ilość przybywających na nim widzów.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant